Våra kommittéer

Tävlingskommittén

Denna kommitté sköter klubbens egna tävlingsarrangemang.

  • Jonathan Waern, jonathanwaern@gmail.com, 073-641 18 21
  • Christer Tapper, tapper.christer@gmail.com, 070-216 53 89
  • Viktoria Tranderyd, viktoria.tranderyd@orebro.se, 070-993 23 79
  • Karin Johansson, karin.i.johansson@orebro.se, 070-608 19 99
  • Carola Ringström, carola.ringstrom@telia.com, 076-148 59 00
  • Johan Ingjald, johan.ingjald87@gmail.com

Hallkommittén

Kommitténs uppgift är att sköta hallen så att denna är i gott skick. Inköp av idrottsmaterial efter önskemål och att två gånger om året arrangera brukarrådsmöten är också uppdrag som hallkommittén står för. De ansvarar även för egen budget. Denna kommitté har även som uppdrag att arbeta för en ny utomhusarena.

  • Jörgen Drageryd, jorgen.drageryd@gmail.com, 076-3467070
  • Anders Tollstern, anders.tollstern@skandinaviskinredning.com, 070-326 73 67
  • Christer Palmén. christer@kfumorebrofriidrott.se, 073-6229683

Å-stadsloppskommittén

Denna kommitté arbeta för att förbättra arrangemanget, både vad gäller deltagarantal och kvalité.

  • Christer Palmén, christer@kfumorebrofriidrott.se, 073 622 96 83
  • Anders Harker, anders@anderssport.se, 070-710 71 52
  • Fredrik Johnsson, fredrik.johnsson@ullmax.se
  • Johan Ingjald, johan.ingjald87@gmail.com

Resekommittén

Kommitténs uppdrag ligger i att boka boende och resor i samband med tävlingar av mästerskapskaraktär och träningsläger.

Marknadskommittén

Marknadskommitén jobbar med sponsring och marknadsföring av KFUM Örebro Friidrott.

  • Anders Tollstern, anders.tollstern@skandinaviskinredning.com, 070-326 73 67
  • Christer Palmén, christer@kfumorebrofriidrott.se, 073 622 96 83
  • Mats Zetterlund, mats.zetterlund@orebro.se, 072-3390035
  • Hans-Göran Kårelius, HG@Welins.se, 070-595 99 44
  • Anders Wilhelmsson, anders.wilhelmsson@sline.se, 070-477 74 11
  • Fredrik Johnsson, fredrik.johnsson@ullmax.se